W ramach Projektu w budynku Wydziału Nauk o Żywności i Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW powstaną nowoczesne laboratoria naukowo-badawcze
z towarzyszącą im halą nowoczesnych technologii, gdzie będą testowane i wdrażane nowe rozwiązania technologiczne i techniczne w zakresie żywności i żywienia.

Wzmocnienie potencjału infrastrukturalnego tworzonego Centrum Żywności i Żywienia umożliwi wzmocnienie i poszerzenie współpracy z przedsiębiorcami.

Beneficjentami Centrum będą firmy krajowe i zagraniczne z sektorów przetwórstwa żywności, oraz z sektora farmaceutycznego, w szczególności:

  • producenci żywności, biożywności, żywności funkcjonalnej, żywności dietetycznej, suplementów diety,
  • producenci sprzętu i linii technologicznych sektora przemysłu spożywczego,
  • firmy i instytucje związane z ochroną zdrowia oraz prewencją i dietoterapią schorzeń cywilizacyjnych.

Centrum Żywności i Żywienia będzie umożliwiało szczególnie przedsiębiorcom pracę nad nowymi produktami czy poprawą właściwości wyrobów spożywczych już obecnych na rynku, dzięki temu produkty tych firm będą bardziej konkurencyjne.

Realizacja Projektu, w tym zakupiona aparatura doprowadzą do utworzenia zaplecza dającego możliwość przedstawienia przedsiębiorcom kompleksowej oferty badań, prowadzonych na najwyższym światowym poziomie. Wyposażenie Centrum w nowoczesny sprzęt do badań, doświadczenie naukowe zapewniają pełne wykorzystanie powstałego potencjału na rzecz rozwoju i podniesienia konkurencyjności polskiej gospodarki, a szczególnie przedsiębiorstw województwa mazowieckiego. Zakup nowoczesnego sprzętu przyczyni się do zwiększenia liczby umów i prac dla interesariuszy zewnętrznych oraz  wzrostu liczby i wartości prac zleconych. Infrastruktura naukowo-badawcza wraz z zapleczem naukowym pozwoli na rozszerzenie oferty szkoleń dla interesariuszy zewnętrznych.